ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما

مصالح ساختمانی

روز به روز بر پیشرفت تکنولوژی افزوده می شود. همین امر موجب شده تا صنعت ساخت و ساز نیز دستخوش تغییرات بسیار زیادی قرار بگیرد. حضور مصالح ساختمانی جدید و مدرن باعث شده تا ساختمان ها از شکل ساده قدیمی خود بیرون آمده و ساختاری متفاوت به خود بگیرند. شما می توانید با مراجعه به مصالح فروشی با انبوهی از مصالح ساختمانی مختلف روبرو شوید. هر کدام از این مصالح ساختمانی دارای وظایفی منحصر به فردی بوده و همین امر بازار خرید و فروش مصالح ساختمانی را داغ تر کرده است. ما در ادامه به صورت کامل در خصوص قیمت مصالح ساختمانی و انواع آن بیشتر صحبت می کنیم.
 

مصالح ساختمانی چیست؟

به تمامی مصالح و متریال هایی که از آن برای احداث، تولید و یا ساخت انواع سازه ها استفاده می شود، مصالح ساختمانی می گویند. در ساخت سازه های مختلف، از مصالح ساختمانی مختلفی استفاده می شود. آشنایی پیدا کردن با انواع مصالح ساختمانی، جهت انجام پروژه های ساخت و ساز ضروری به نظر می رسد. مهندسین و کارگران باید تمامی مصالح ساختمانی را شناخته، طرز کار با آن ها را یاد گرفته و بدانند که هر کدام از آن ها، چه ویژگی هایی دارند. از آن جایی که چنین تجهیزاتی در پیشبرد صنعت ساخت و ساز الزامی هستند، بازار خرید و فروش مصالح ساختمانی داغ تر از همیشه شده است. البته باید اشاره کرد که خرید مصالح ساختمانی می تواند هزینه های مختلفی را به پروژه اعمال کند. از این رو با شناخت و آشنایی پیدا کردن نسبت به این مصالح، می توان دست به یک خرید مطمئن زده و هزینه های پروژه را کاهش داد.
 

انواع مصالح ساختمانی

اگر به یک مصالح فروشی مراجعه کنید، ناگهان با انبوهی از مصالح ساختمانی روبرو می شوید که شاید در نگاه اول شما را گیج کند. طبق یک دسته بندی، می توان مصالح را در یکی از دسته بندی های طبیعی، مصنوعی، خام و ترکیبی قرار داد. هر کدام از این مصالح ساختمانی دارای ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی بوده و باید بسته به نوع پروژه انتخاب شوند. از مهمترین انواع و اقسام مصالح ساختمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
خاک رس
خاک جزو اولین مصالحی بوده که بشر از آن برای تولید منازل خود استفاده می کرده است. این ماده مخلوطی از مواد معدنی و عالی بوده که بر اثر تخریب سنگ ها و هوازدگی تولید می شود. به صورت کلی این مصالح ساختمانی را میتوان در دو دسته چسبنده و غیرچسبنده قرار دارد. خاک رس می تواند در سایزها و دانه بندی های مختلفی تهیه شود.
سنگ
از جمله دیگر مصالح ساختمانی بسیار کاربردی، سنگ ها هستند. سنگ تقریبا در تمامی پروژه های ساخت و ساز حضور دارد. از مهمترین ویژگی های آن می توان به در دسترس بودن، قیمت مناسب و دوام آن اشاره کرد. از سنگ ها می توان برای پی سازی ساختمان، نما سازی، کف سازی، تزئینات و ... استفاده کرد. سنگ ها نیز خود به دو دسته سنگ های طبیعی و سنگ های غیر طبیعی دسته بندی می شوند.
چوب
از این مصالح ساختمانی بیشتر در زمان های قدیم یا برای ساخت کلبه ها استفاده می شود. هر چند که چوب هنوز هم به عنوان یکی از پرفروش ترین مصالح ساختمانی دسته بندی می شود. می توان از چوب برای نماسازی و یا تزئین ساختمان ها استفاده کرد.
بتن
بتن ماده ای است که از ترکیب شن، سیمان و آب تولید می شود. با توجه به ویژگی چسبنده خود، می تواند در پروژه های ساخت و ساز مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد. جالب است بدانید که کشف بتن، انقلابی در صنعت مصالح ساختمانی ایجاد کرد. بعد از آن خرید و فروش مصالح ساختمانی تغییر بسیار زیادی پیدا کرد. امروزه در تمامی پروژه های ساخت و ساز، می توان ردپای بتن را پیدا کرد. از انواع بتن مورد استفاده که می توانید آن ها را از یک مصالح فروشی آنلاین تهیه کنید می توان به بتن سنگین، سبک، متخلخل، پلیمری و ... اشاره کرد.
آجر
در گذشته آجرها به وسیله پخته شدن در کوره های مختلف تولید می شدند. اما امروزه می توان این مصالح ساختمانی را به کمک دو روش دستی و یا ماشینی تولید کرد. از مهمترین انواع آجر موجود در بازار می توان به آجرهای فشاری، سفید، سفالی، جوش، نسوز و سنگ فرش اشاره کرد.
سیمان
یکی دیگر از مصالح ساختمانی مهم، سیمان است. سیمان از سنگ آهک و رس تشکیل شده و فرایند پیچیده ای برای تولید دارد. امروزه می توان این مصالح ساختمانی را در رنگ های مختلف از بازار تهیه کرد. اگر قصد خرید سیمان از مصالح فروشی آنلاین را داشته باشید، می توانید یکی از انواع سیمان، یعنی سیمان نسوز، پرتلند و یا رنگی را خریداری کنید.
سایر مصالح ساختمانی
اما مصالح ساختمانی طیف بسیار گسترده ای دارند. آشنایی پیدا کردن با قیمت روز مصالح ساختمانی یکی از اصلی ترین وظایف افراد بوده که با توجه به تنوع آن ها، کار تقریبا چالش برانگیزی به شمار می رود. مهمترین مصالح ساختمانی عبارت اند از:
- گچ
- شیشه
- تیرآهن
- میلگرد
- نبشی
- ورق های فلزی
- بلوک
- ماسه
- کاشی
- ایزوگام
- سرامیک
- موزاییک
- چسب
- پی وی سی
- پشم شیشه
- و ...
 

خرید مصالح ساختمانی

یکی از اصلی ترین فاکتورها در خرید مصالح ساختمانی، قیمت این مصالح است. قیمت مصالح ساختمانی به صورت مستقیم بر بازار خرید و فروش مصالح ساختمانی تاثیرگذار است. البته که امروزه فروشگاه های مختلفی وظیفه فروش مصالح ساختمانی را به عهده دارند؛ اما تنوع همین فروشگاه ها باعث شده تا قیمت مصالح ساختمانی نیز دستخوش نوسانات بسیار زیادی شود. از این رو پیدا کردن یک فروشگاه معتبر و شناخته شده که مناسب ترین قیمت را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد، می تواند باعث کاهش هزینه های خرید شود.
 

قیمت مصالح ساختمانی

از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت مصالح ساختمانی می توان به نوسانات بازار ارز اشاره کرد. این امر به صورت مستقیم بر قیمت روز مصالح ساختمانی تاثیر گذاشته و باعث نوسان آن خواهد شد. از آن جایی که بخش قابل توجهی از مصالح ساختمانی از خارج وارد کشور می شوند، حتی قوانین و شرایط گمرک نیز می تواند بر روی قیمت نهایی آن ها تاثیرگذار باشد. 

مصالح ساختمانی به طور کلی به متریالهایی گفته میشود که برای ساخت یک بنا و سازه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند . مصالح ساختمانی به صورت طبیعی یا مصنوعی و یا ترکیبی در بازار موجود است . فعالان ساخت و ساز و سازندگان ساختمان باید با انواع مصالح ساختمانی آشنا باشند تا بتوانند یک ساختمان مقاوم و ایمن طراحی و احداث نمایند .

رایج ترین مصالح ساختمانی از قدیم تا به امروز که جایگاه خود را در این صنعت حفظ کرده اند : چوب ، آجر ، سیمان ، فلز و بتن میباشد . ما تلاش کرده ایم تا در فروشگاه اینترنتی ساختمانی ساخت و پاخت از مصالح ساختمانی مناسب با قیمتی مناسب در خدمت مشتریان و سازندگان این صنعت باشیم .

در این صفحه از سایت ساخت و پاخت از مصالح ساختمانی پایه و مصالح ساختمانی نازک کاری مورد استفاده قرار گرفته است . این مصالح ساختمانی عبارتند از : سیمان و بتن ، آهن و میلگرد ، شن و ماسه ، آجر و بلوک ، یونیلیت و تیرچه ، انواع خاک ، چوب ، گچ ، قیر و ایزوگام ، سنگ ، کاشی و سرامیک ، موزاییک و شیشه

 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :