ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما

خدمات ساختمانی

فرقی نمی کند که سن بنا و ساختمان چقدر است، بدون شک خدمات ساختمانی می تواند به عنوان راه حلی مناسب برای تعمیر و بازسازی ساختمان انتخاب شود. از آن جایی که ساختمان ها از بخش های مختلفی تشکیل شده اند، طبیعی است که امروزه با انواع خدمات ساختمانی روبرو هستیم. قیمت کارهای ساختمانی می تواند بسته به فاکتورهای بسیار مختلفی متفاوت باشد. ما در ادامه قصد داریم تا به صورت کامل در خصوص خدمات ساختمانی و قیمت کارهای ساختمانی بیشتر صحبت کنیم.
 

خدمات ساختمانی چیست؟

بناها و ساختمان ها بسته به دلایل بسیار مختلفی به مانند گذشت زمان، استفاده های مکرر و ... با اصطکاک و پایین آمدن سطح کیفی روبرو خواهند شد. از اینرو به خدمات ساختمانی نیاز پیدا می کنند تا بدین وسیله اقداماتی در خصوص نگهداری و رسیدگی به آن ها صورت بگیرد. این خدمات می تواند در بخش های مختلف و در بازه های زمانی گوناگونی صورت بگیرد. به تمامی فعالیت هایی که برای نگهداری، بازسازی و تعمیرات ساختمان انجام می شود، خدمات ساختمانی گفته می شود. خدمات بازسازی ساختمان می تواند صرفا به تعمیرات ساختمان پرداخته و یا این که برای نگهداری هرچه بهتر از آن و افزایش ایمنی صورت بگیرد. تمامی این خدمات در جهت کاهش هزینه های سربا صورت گرفته و نیاز است تا در بازه های زمانی مختلف، تکرار شوند. در صورتی که این خدمات ساختمانی به موقع انجام نشوند، خسارات زیادی به بار می آید که می تواند آسیب زننده باشد. به یاد داشته باشید که انجام خدمات بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان باید به افراد متخصص و ماهر سپرده شود.
 

انواع خدمات ساختمانی

ساختمان ها از بخش های مختلفی تشکیل شده است. تمامی این بخش های نیاز به رسیدگی، نظارت و در صورت لزوم بازسازی و تعمیر دارند. از اینرو امروزه با انواع خدمات ساختمانی روبرو هستیم. همین تنوع خدمات باعث شده است تا قیمت کارهای ساختمانی نیز طیف گسترده ای داشته باشد. از مهمترین انواع خدمات ساختمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 خدمات تاسیساتی
تاسیسات و لوله کشی های موجود در ساختمان از جمله بخش های مهم و حیاتی به شمار می روند. این لوله ها وظیفه دارند تا آب شرب منازل را تامین کرده و فاضلاب را از ساختمان ها خارج کنند. از آن جایی که تاسیسات در شرایط محیطی خاصی نگهداری می شوند، نیاز است تا در دوره های زمانی مختلف، مورد بازرسی و تعمیر قرار بگیرند. از جمله خدمات ساختمانی که در زمره خدمات تاسیساتی قرار دارند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- لوله کشی گاز، آب، فاضلاب و پکیج
- عیب یابی و تعمیر تاسیسات
- تعویض لوله های پوسیده و فرسوده
- نصب شیرآلات
- خدمات لوله بازکنی
 خدمات بنایی
اما زمانی که در خصوص خدمات بنایی ساختمان صحبت می کنیم، منظور خدمات ساختمانی است که هدف از آن ، بازسازی و ساخت است. خود این خدمات نیز به دو بخش خدمات خرده کاری بنایی ساختمان و خدمات عمده بنایی ساختمان تقسیم می شود. از جمله خدمات خرده کاری بنایی ساختمان می توان به نصب انواع کاشی و سرامیک، تعویض و یا نصب سرویس های بهداشتی، گچبری، بتونه کاری و ... اشاره کرد. خدمات ساختمانی که زیرمجموعه خدمات عمده بنایی است نیز عبارت اند از: سفید کاری، گچبری، بتن ریزی، نازک کاری و .. .
 خدمات سیم کشی
بخش قابل توجهی از زندگی روزمره بشر، به جریان برق نیاز دارد. امروزه در هر خانه ای حضور دستگاه الکتریکی به یک امر کاملا عادی بدل شده است. از اینرو خدمات ساختمانی مربوط به سیم کشی نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. از جمله این خدمات می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- سیم کشی برق ساختمان
- تعمیر و رسیدگی به سیم های آسیب دیده
- تعویض سیم های برق
- تعمیر انواع کلید و پریز، لوستر و ...
- راه اندازی انواع دوربین های مدار بسته، درب های سنسوردار و ...
- رسیدگی به مشکلات مرتبط با اتصالی های برق
 خدمات بازسازی
یکی دیگر از خدمات ساختمانی بسیار مهم، خدمات بازسازی است. منظور از بازسازی، تعمیر و نوسازی بخش های مختلف ساختمان است که می تواند در نهایت باعث تغییر و قابل سکونت شدن ساختمان شود. امروزه خدمات بازسازی به اشکال مختلفی ارائه می شود. از جمله آنها می توان به خدمات ساختمانی و بازسازی جزئی اشاره کرد. در این خدمات، تنها بخش های کوچکی از ساختمان نیاز به بازسازی دارند که می توان آن ها را در کمترین زمان ممکن، انجام داد. اما برخی از ساختمان ها ممکن است به دلیل سن بالا و یا مشکلات دیگر، نیاز به بازسازی های عمده داشته باشند. این خدمات ساختمانی طولانی تر بوده و هزینه های بیشتری را به همراه دارند.
 

هزینه خدمات ساختمانی

هزینه کارهای ساختمانی یکی از اصلی ترین چالش ها و مشکلاتی است که افراد مختلف با آن دست و پنجه نرم می کنند. هزینه خدمات ساختمانی به قدری اهمیت داشته که اگر به آن بی اعتنایی شود، ممکن است مشکلاتی نظیر ناتمام ماندن خدمات ساختمانی را به همراه داشته باشد. از اینرو همواره پیش از شروع و درخواست خدمات ساختمانی، قیمت این خدمات را محاسبه کرده و بدانید که چقدر قرار است هزینه کنید. اما باید اشاره داشت که هزینه کارهای ساختمانی می تواند بسته به فاکتورهای مختلف، متنوع باشد.
از جمله این فاکتورها می توان به تعداد طبقات و متراژ ساختمان اشاره کرد. هرچه که تعداد طبقاتی که به خدمات ساختمانی نیاز دارند، بیشتر باشد، متراژی که برای انجام خدمات ساختمانی صورت می گیرد، افزایش پیدا می کند. با افزایش یافتن این متراژ، نیاز به مواد و مصالح و نیروی انسانی بیشتر شده و طبیعی خواهد بود که هزینه نیز افزایش پیدا می کند. از دیگر فاکتورها، می توان به زمان اتمام یافتن خدمات ساختمانی اشاره کرد.
برخی از خدمات ساختمانی جزئی و کوچک هستند. این خدمات زمان زیادی برای به پایان رسیدن نیاز ندارند. از اینرو هزینه های کمتری نیز خواهند داشت. اما برخی از خدمات ساختمانی، جزو خدمات عمده بوده و علاوه بر نیروی کار بیشتر، هزینه بیشتری نیز خواهد داشت. به صورت کلی، هرچه که خدمات ساختمانی به زمان و نیروی کار بیشتری نیاز داشته باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود. در این جا نیاز است تا به سابقه و تجربه استادکار، نوع مواد و متریال مورد استفاده و ... نیز اشاره کنیم.
 

با توجه به اهمیت ساخت و ساز ، خدمات ساختمانی نیز حائز اهمیت است . اگر در یک ساختمان تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی دچار مشکل شود و یا در اجرای ساخت ساختمان دچار مشکل فنی شویم عملا در انتهای اتمام ساخت و ساز دچار مشکل مبهم و خطرناک میشویم . ازین رو خدمات ساختمانی جز حساس ترین مراحل کار ساخت یک ساختمان میباشد .

خدمات ساختمانی با استفاده از استادکاران حرفه ای و نیروی متخصص تحقق می یابد . به لطف پروردگار در سایت فروشگاهی ساختمانی ساخت و پاخت از این جهت پیشرو میباشد و در گروه خدمات ساختمانی خود از این نیروها به نحو احسنت استفاده میشود .

در این صفحه از سایت ساخت و پاخت خدمات ساختمانی ارائه میشود . این خدمات ساختمانی در سه گروه خدمات تاسیسات ساختمانی ، خدمات دکوراسیون ساختمان و خدمات ساختمان سازی تقسیم شده اند .

خدمات تاسیسات ساختمانی عبارتند از :‌ لوله کشی آب ، فاضلاب و گاز ، برق کشی ساختمان و کانال کشی ساختمان

خدمات دکوراسیون ساختمانی این مجموعه عبارت است از : طراحی و نقشه کشی ، بازسازی و نوسازی ساختمان و تابلوهای تبلیغاتی

خدمات ساختمان سازی نیز عبارتند از : گودبرداری و بتن ریزی ، کلیه امور بنایی ، ایزوگام و قیرگونی ، جوشکاری ، محوطه سازی و روف گاردن ، حمل و نقل و خرید و فروش املاک

 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :