ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما

ساختمان سازی

برای داشتن یک ساختمان مناسب، نیاز است تا خدمات مختلفی جهت ساخت آن انجام شود. جالب است اگر بدانید که بسیاری از این خدمات حتی بعد از ساخت ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرند. از این رو آشنایی پیدا کردن با خدمات ساختمان سازی نه تنها برای افرادی که در صنعت ساخت و ساز فعالیت دارند، بلکه برای همه ضروری خواهد بود. اجرای ساختمان سازی به مراحل و خدمات متنوعی نیاز دارد که هر کدام از آنها هزینه های متنوعی را شامل می شوند. ما در این مطلب به صورت کامل در خصوص انواع خدمات ساختمان سازی، هزینه و قیمت آن صحبت می کنیم.
 

خدمات ساختمانی چیست؟

بناها و ساختمان ها بسته به دلایل بسیار مختلفی به مانند گذشت زمان، استفاده های مکرر و ... با اصطکاک و پایین آمدن سطح کیفی روبرو خواهند شد. از اینرو به خدمات ساختمانی نیاز پیدا می کنند تا بدین وسیله اقداماتی در خصوص نگهداری و رسیدگی به آن ها صورت بگیرد. این خدمات می تواند در بخش های مختلف و در بازه های زمانی گوناگونی صورت بگیرد. به تمامی فعالیت هایی که برای نگهداری، بازسازی و تعمیرات ساختمان انجام می شود، خدمات ساختمانی گفته می شود. خدمات بازسازی ساختمان می تواند صرفا به تعمیرات ساختمان پرداخته و یا این که برای نگهداری هرچه بهتر از آن و افزایش ایمنی صورت بگیرد. تمامی این خدمات در جهت کاهش هزینه های سربا صورت گرفته و نیاز است تا در بازه های زمانی مختلف، تکرار شوند. در صورتی که این خدمات ساختمانی به موقع انجام نشوند، خسارات زیادی به بار می آید که می تواند آسیب زننده باشد. به یاد داشته باشید که انجام خدمات بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان باید به افراد متخصص و ماهر سپرده شود.
 

خدمات ساختمان سازی چیست؟

به بیان ساده باید عنوان داشت که منظور از خدمات ساختمان سازی تمامی خدمات و فعالیت هایی است که با هدف ساخت، بازسازی، تعمیر و نگهداری یک بنا صورت می گیرد. از این رو این خدمات نه تنها در حین ساخت و ساز، بلکه تا سال ها بعد از به پایان رسیدن مراحل ساخت ساختمان نیز ادامه پیدا می کنند. بناها و ساختمان ها بسته به دلایل مختلفی مانند استفاده های زیاد، گذشت مدت زمان و ... دچار مشکلاتی نظیر استهلاک و کاهش کیفیت می شوند. این در حالی است که خدمات ساختمان سازی و اجرای آن می تواند به منظور نگهداری و تعمیر مورد استفاده قرار بگیرد. به یاد داشته باشید که اجرای ساختمان سازی به صورت مستقیم بر کیفیت ساخت سازه تاثیر می گذارد. از این رو باید بهترین و مناسب ترین خدمات ساختمان سازی را برای ساخت و نگهداری از یک بنا دریافت کنید. البته که در این میان همواره باید به هزینه اجرای ساختمان سازی نیز توجه ویژه ای داشته باشید.
 

انواع خدمات ساختمان سازی

همانطور که اشاره شد، خدمات ساختمان سازی به خدماتی گفته می شود که از صفر تا صد اجرای ساختمان و حتی بعد از آن را پوشش می دهد. از این رو به سادگی متوجه می شوید که خدمات ساختمان سازی طیف وسیعی از خدمات را شامل خواهد شد. همین گستردگی موجب شده است تا قیمت اجرای ساختمان سازی و دریافت خدمات آن نیز بسیار متنوع باشد. برای این که بهترین خدمات را برای اجرای ساختمان سازی دریافت کنید، لازم است تا در ابتدا با انواع خدمات ساختمان سازی آشنا شوید. از مهمترین این خدمات می توان به موارد زیر اشاره کرد:
· خدمات بنایی
یکی از اصلی ترین خدمات ساختمان سازی، خدمات مربوط به بنایی سازه است. وظیفه خدمات بنایی، ساخت و بازسازی ساختمان ها و بناهای مختلف است. به همین دلیل از این خدمات می توان در صفر تا صد اجرای ساختمان استفاده کرد. خود خدمات بنایی به دو بخش عمده خدمات جزئی و خدمات کلی قابل تقسیم هستند. منظور از خدمات بنایی جزئی، خدماتی کوچکتر مانند تعویض کاشی ها، توالت ها، گچ بری ها، بتونه کاری ها و ... است. اما خدمات بنایی کلی خدمات بزرگتری مانند سیمان کاری، سفید کاری، نازک کاری و ... را شامل می شود.
· خدمات تاسیساتی
لوله کشی به عنوان یکی از اصلی ترین خدمات ساختمان سازی شناخته می شود. لوله ها را می توان به عنوان شریان های اصلی یک ساختمان دانست که باید با کیفیت بسیار بالایی پیاده سازی شوند. اجرای ساختمان سازی بدون خدمات تاسیساتی امکان پذیر نخواهد بود. هزینه ساختمان سازی، به صورت مستقیم با هزینه خدمات تاسیساتی آن در ارتباط است. از جمله فعالیت هایی که در چنین خدماتی مورد استفاده قرار می گیرد می توان به لوله کشی آب و فاضلاب، نصب شیرآلات، تعویض لوله های پوسیده، برطرف کردن نم زدگی، ترکیدگی لوله و ... اشاره کرد.
· خدمات برق کشی
یکی دیگر از خدمات ساختمان سازی اصلی، خدمات برق کشی است. وجود برق برای گذران زندگی بسیار حیاتی و مهم بوده و از این رو خدمات ساختمان سازی که زیر مجموعه آن قرار می گیرند، حساسیت بالایی دارند. اجرای ساختمان سازی و خدمات برق کشی نیاز به افراد متخصص و خبره دارد؛ زیرا کوچکترین مشکل در برق کشی ساختمان، می تواند مشکلات جانی و مالی مختلفی برای اعضا و ساکنین ساختمان به همراه داشته باشد. از مهمترین خدمات ساختمان سازی برق کشی می توان به نصب سیم کشی تلفن، سیم کشی ساختمان، راه اندازی کلید و پریزها، نصب دوربین های مدار بسته و ... اشاره کرد.
· خدمات بازسازی
خدمات بازسازی، خدماتی هستند که بعد از ساخت و به پایان رسیدن ساختمان دریافت می شوند. ممکن است مشکلاتی در ساختمان ها به وجود آمده باشد که سکونت در آن ها را برای ساکنین سخت و دشوار کرده باشد. از این رو با دریافت خدمات ساختمان سازی از نوع بازسازی، می توان چنین مشکلاتی را به سادگی برطرف کرد.
· خدمات نماسازی
تمامی ساختمان ها بدون توجه به نوع کاربری آن ها، به خدمات نماسازی نیاز خواهند داشت. خدمات ساختمان سازی از نوع نماسازی، هم در زمان ساخت سازه و هم در زمان بازسازی آن مورد استفاده قرار می گیرند. با دریافت خدمات نماسازی می توان زیبایی هرچه بیشتری به ساختمان ها بخشید و آسیب های وارد شده به بدنه آن را از بین برد.
 

هزینه ساختمان سازی

یکی از اصلی ترین نکات در زمان دریافت خدمات ساختمان سازی، بحث هزینه ساختمان سازی است. هزینه ساختمان سازی و قیمت آن می تواند بسته به فاکتورهای مختلفی متفاوت باشد. از جمله مهمترین فاکتورهای موثر بر هزینه ساختمان سازی و قیمت آن، نوع خدمات دریافتی است. طبیعی خواهد بود که هزینه اجرای خدمات بازسازی با هزینه اجرای ساختمان سازی متفاوت خواهد بود. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار، متراژ و تعداد طبقات ساختمان است.
هرچه متراژ و یا تعداد طبقات ساختمانی بیشتر شود، هزینه ساختمان سازی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. البته در این میان نباید از تاثیر مدت زمان لازم برای به اتمام رسیدن کار را هم نادیده گرفت. هرچه پروژه سنگین تر باشد، زمان مورد نیاز برای دریافت خدمات ساختمان سازی نیز بیشتر خواهد شد. از این رو به نیروی انسانی و مصالح بیشتری نیاز است و همین امر قیمت اجرای ساختمان سازی را بالا می برد. اگر بخواهیم تا به صورت دقیق قیمت ساختمان سازی را محاسبه کنیم، بدون شک باید کیفیت لوازم و متریال های مورد استفاده را هم اضافه کرد.
هرچه مواد مصرفی برای ساختمان سازی کیفیت بهتر و مناسب تری داشته باشند، هزینه های بیشتری نیز با خود به همراه می آوردند. اما به یاد داشته باشید که بدین صورت کیفیت خدمات ساختمان سازی نیز افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :