ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما

تجهیزات ساخت و ساز

پروژه های ساختمانی از جمله پروژه هایی هستند که برای پیشرفت نیاز به تجهیزات، لوازم و ابزارآلات مختلفی دارند. به تمامی این لوازم و وسایل، تجهیزات ساخت و ساز گفته می شود. گرد آوردن این تجهیزات ساختمانی از اولین و اصلی ترین اصول یک ساخت و ساز هوشمند است. امروزه با طیف وسیعی از تجهیزات ساخت و ساز روبرو هستیم که شناخت و آشنایی داشتن با آن ها می تواند باعث موفقیت در پروژه های ساخت و ساز شود. ما در ادامه به صورت کامل در خصوص قیمت تجهیزات ساختمانی، انواع و خرید آن ها بیشتر صحبت می کنیم.
 

تجهیزات ساخت و ساز چیست؟

به تمامی مواد و مصالحی که در یک پروژه ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند، تجهیزات ساخت و ساز گفته می شود. این تجهیزات دارای طیف وسیعی بوده که هر کدام از آن ها وظایف خاص خودشان را به عهده دارند. یکی از اصلی ترین مراحل در پیشبرد ساخت و ساز، انتخاب و خرید تجهیزات ساخت و ساز است. بدون شک نبود هر کدام از تجهیزات ساخت و ساز می تواند باعث بروز اختلال در مسیر تولید شود. هر کدام از تجهیزات مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز، دارای وظایف مشخص و از پیش تعیین شده ای هستند. کار با هر کدام از این تجهیزات نیازمند آشنایی و آموزش های مخصوص و منحصر به فرد است تا علاوه بر استفاده صحیح، از بروز حادثه نیز جلوگیری صورت بگیرد. ما در ادامه به صورت کامل در خصوص تجهیزات مهم و اصلی مورد استفاده در ساخت و ساز بیشتر صحبت می کنیم.
 

انواع تجهیزات ساخت و ساز

از آن جایی که پروژه های ساخت و ساز جزو پروژه های بزرگ و پیشرفته به شمار می روند، تجهیزاتی که تحت عنوان تجهیزات ساخت و ساز قرار دارند نیز تنوع بسیار گسترده ای دارند. در واقع بدون این تجهیزات ساختمانی، امکان پیشبرد صنعت ساخت و ساز وجود ندارد. بسته به حجم و ابعاد ساخت و ساز، ممکن است از برخی از این تجهیزات ساخت و ساز استفاده شده و برخی دیگر مورد استفاده قرار نگیرند.
از آن جایی که این تجهیزات ساخت و ساز دارای تنوع بسیار گسترده ای هستند، طبیعی خواهد بود که قیمت تجهیزات ساختمانی نیز تنوع بالایی داشته باشد. از مهمترین تجهیزات ساخت و ساز می توان به موارد زیر اشاره کرد:
مصالح ساختمانی
مصالح ساختمانی جزو اصلی ترین و مهمترین تجهیزات ساختمانی به شمار می روند. این مصالح به صورت کلی خود به دو دسته مصالح طبیعی و مصالح مصنوعی قابل تقسیم هستند. منظور از مصالح طبیعی ساخت و ساز موادی هستند که صنعت نقشی در تولید آن ها نداشته است. اما مصالح مصنوعی، مصالحی هستند که بعد از دستکاری های انسانی تولید و ساخته می شوند. از جمله مهمترین این تجهیزات ساخت و ساز می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- چوب
- سنگ
- کاهگل
- آجر و بلوک
- بتن
- فلز
- شیشه
- سرامیک
- پلاستیک
- فوم
- سیمان
 ابزارآلات ساختمانی
نوع دیگری از تجهیزات ساخت و ساز، ابزارآلاتی هستند که با نام ابزارآلات ساختمانی شناخته می شوند. این ابزارآلات وظیفه دارند تا باعث پیشرفت پروژه های ساخت و ساز شوند. به صورت کلی می توان ابزارآلات ساختمانی را به عنوان تجهیزات ساخت و ساز در دو دسته ابزارآلات ساده و تخصصی قرار داد. ابزارآلات ساده ساخت و ساز، ابزارآلاتی هستند که عموما به صورت دستی بوده و کار با آن ها ساده است. این مدل از تجهیزات ساخت و ساز تقریبا در تمامی پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرند. از مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- متر
- تراز
- شاقول
- لیسه
- کاردک
- مفتول
- الک
- کمچه
- چکش
- فرغون
- شمشه
- برس
- شلنگ
- بیل
- تیشه
- پتک
- سطل
- میخ
- انبردست
- طناب
- گونیا
- و ...
اما ابزارآلات تخصصی به عنوان تجهیزات ساخت و ساز ممکن است دستی و یا برقی باشند. همچنین کار با آن ها نیازمند داشتن توانایی و تخصص لازم است. برخی از مهمترین ابزارآلات تخصصی عبارت اند از:
- اره زنجیری
- اره عمود بر
- اره میزی
- دریل
- فرز
- چکش های غیردستی
- دوربین های نقشه برداری
 تجهیزات ساختمانی
بدون شک وجود یک سری تجهیزات به عنوان تجهیزات ساختمانی در صنعت ساخت و ساز واجب خواهد بود. این تجهیزات ساخت و ساز می توانند وظایف مهمی را به عهده داشته و با انجام آن ها، درصد پیشرفت پروژه را افزایش دهند. از مهمترین این تجهیزات می توان به میکسرهای بتن، کمپکتور، موتور ویبراتور، موتور پمپ، ماله پروانه ای و ... اشاره کرد.
 ماشین آلات ساختمانی
نوع دیگری از تجهیزات ساخت و ساز وجود دارد که بیشتر در پروژه های ساخت و ساز بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات که به عنوان ماشین آلات ساختمانی شناخته می شوند می توانند وسایل و لوازم بسیار سنگین را برای پیشرفت پروژه های ساخت و ساز جابه جا و منتقل کنند. برخی از مهمترین ماشین آلات ساختمانی عبارت اند از:
- جرثقیل
- بیل مکانیکی
- لودر
- غلتک
- مینی لودر
- دامپر
- دامپ تراک
- کامیون
- بلدزر
- پمپ دکل
 

خرید تجهیزات ساخت و ساز

یکی از مهمترین مراحل انجام پروژه های ساختمانی، خرید تجهیزات ساخت و ساز است. بخش قابل توجهی از هزینه های ساخت و ساز، صرف تهیه و خرید همین تجهیزات ساخت و ساز خواهد شد. اما باید توجه کرد که خرید تجهیزات ساخت و ساز نیازمند توجه به برخی نکات مهم و ویژه است. در صورتی که این نکات را مد نظر داشته باشید، می توانید بهترین نتیجه را از خرید تجهیزات ساختمانی دریافت کنید.
 

قیمت تجهیزات ساخت و ساز

به یاد داشته باشید که تجهیزات ساخت و ساز باید کیفیت لازم را داشته باشند.
در زمان خرید، حتما به داشتن ایمنی و سالم بودن تجهیزات دقت کنید.
بسته به حجم و ابعاد پروژه، نسبت به خرید تجهیزات ساختمانی مورد نیاز اقدام کنید. خرید بیش از اندازه، هزینه های بیشتری روی دست شما گذاشته و خرید کمتر باعث توقف پروژه خواهد شد.
خرید خودتان را از فروشگاه ها و مراکز معتبر و شناخته شده انجام دهید تا از کیفیت تجهیزات ساخت و ساز تهیه شده اطمینان داشته باشید.
در هنگام خرید تجهیزات ساخت و ساز به برند و آرم تولید کننده تجهیزات نیز توجه کنید.
 
 

ساخت و ساز ساختمان یکی از حساس ترین و پرکارترین مشاغلی میباشد که در اجرای آن نیاز به تجهیزات فراوانی دارد . در ساخت و ساز علاوه بر تجهیزات ساخت و ساز  ، خدمات ساختمانی منحصر بفردی هم لازم است که توسط استادکاران ساختمانی انجام میگیرد .

در ساخت و ساز فراهم کردن تجهیزات و ملزومات ساختمانی برای ساخت یک بنا بسیار حیاتی و مهم میباشد . به این صورت که اگر تجهیزات ساخت و ساز با کمی تاخیر فراهم شود فرایند کار دچار اختلال شده و ضرر قابل توجهی به پروژه خواهد زد .

 از این رو فروشگاه اینترنتی ساخت و پاخت بزرگترین سایت فروشگاه اینترنتی ساختمان در ایران است که میتواند تمام نیازهای یک ساختمان را برطرف کند و تمام تجهیزات لازم برای ساخت و ساز را فراهم کرده و در اسرع وقت به سراسر ایران ارسال کند .

تجهیزات ساخت و ساز به طور کلی به تمامی تجهیزات لازم برای ساخت و ساز را تجهیزات ساخت و ساز میگویند که در این صفحه از سایت ساخت و پاخت انواع رنگ ، انواع چسب ، انواع یراق آلات ، چینی آلات بهداشتی ، ابزار آلات و تجهیزات محوطه و حیاط گرد هم آمده اند تا یک مجموعه کاملی از تجهیزات ساخت و ساز برای ساخت ساختمان و بازسازی خانه مورد استفاده قرار بگیرند . 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :