ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما

فلاش تانک

سرویس های بهداشتی بخش جدانشدنی از هر ساختمان و منزلی به شمار می روند. امروزه تجهیزات مختلفی برای استفاده در چنین بخش هایی وجود دارد. یکی از اصلی ترین این تجهیزات فلاش تانک است. این لوازم وظیفه نظافت و پاکیزگی سرویس های بهداشتی را به عهده داشته و می توانند در مصرف آب نیز صرفه جویی کنند. از آن جایی که امروزه تنوع این محصول افزایش پیدا کرده است، قیمت فلاش تانک نیز طیف گسترده ای را شامل می شود. ما در ادامه قصد داریم تا به صورت کامل در خصوص انواع، قیمت و خرید این محصول بیشتر صحبت کنیم.
 

تاسیسات آب چیست؟

به منظور قابل سکونت ساختن ساختمان های مختلف، نیاز است تا تاسیسات گوناگونی در آن ها احداث شود. یکی از مهمترین این تاسیسات، تاسیسات آب است. منظور از تاسیسات آب تمامی سیستم های لوله کشی است که وظیفه انتقال آب به درون ساختمان و یا خارج از آن را به عهده دارند. تاسیسات آب، در واقع همان تاسیسات لوله کشی آب است. این تاسیسات خود از بخش های مختلفی تقسیم شده که نیاز به بازرسی و بازدیدهای دوره ای خواهند داشت. به صورت کلی، هدف اصلی این تاسیسات، بهداشتی کردن فضای ساختمان و فراهم آوردن امکانات مختلف بهداشتی و رفاهی برای ساکنین آن است. از یک مسواک زدن ساده تا شستشوی ظروف و خنک سازی محیط، همگی به تاسیسات لوله کشی آب بستگی خواهد داشت. اما آن چه که در خصوص این تاسیسات اهمیت دارد، نگهداری از آن ها است. از آن جایی که لوله های انتقال آب در معرض تهدیدهای خارجی مختلف قرار دارند، لازم است تا به خوبی محافظت شده و به صورت دوره ای از آن ها بازدید کرد. بدین صورت می توان طول عمر آن ها را افزایش داده و از بروز مشکل در تاسیسات آب جلوگیری کرد.
 

فلاش تانک چیست؟

فلاش تانک ها محفظه ای هستند که به کمک آن ها می توان آب را ذخیره سازی کرد. از این آب می توان برای شستشوی توالت ها استفاده کرد. از این رو این تجهیزات گزینه ای مناسب برای نظافت و پاکیزگی سرویس های بهداشتی به شمار می روند. امروزه فلاش تانک را می توان از جنس پلاستیک و یا فلز تولید کرد. این تجهیزات همچنین دارای یک اهرم مخصوص بوده که زمانی کشیده شود، آب موجود در مخزن خالی خواهد شد. 
این آب تمامی فضولات را با خود شسته و به فاضلاب منتقل می کند. امروزه می توان از از این وسایل در سرویس های فرنگی، تخت و یا نشسته استفاده کرد. اما برخی از افراد فلاش تانک را با سیفون اشتباه می گیرند. باید بدانید که بین این تجهیزات و سیفون تفاوت هایی وجود دارد. سیفون در اصل یک لوله خمیده شکل بوده که در سیستم فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند. سیفون می تواند با نگهداشتن آب در لوله خود، از انتشار بوی نامطبوع فاضلاب جلوگیری کند. از این رو کارکرد سیفون با فلاش تانک متفاوت است.
 

انواع فلاش تانک

اگر برای خرید فلاش تانک اقدام کرده باشید، ممکن است با تنوع محصولی زیادی روبرو شوید. همین تنوع گاهی خرید را برای شما سخت خواهد کرد. از این رو بهتر است پیش از هرگونه اقدام با انواع این تجهیزات آشنا شده و بدانید که هر کدام از آن ها چه ویژگی ها و مزایایی دارند. از مهمترین انواع فلاش تانک موجود در بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد:
فلاش تانک روکار
فلاش تانک روکار را می توان روی زمین و یا به دیوار نصب کرد. این مخازن درون سرویس های بهداشتی قرار گرفته و بدین صورت بخشی از فضا را اشغال می کنند. باید اشاره کرد که این مدل از مدل های قدیمی تری بوده اما نصب و سرویس آن ها بسیار ساده تر است. البته از آن جایی که به صورت روکار نصب می شوند، زمان تخلیه آب، سروصدایی با خود ایجاد می کنند.
فلاش تانک توکار
نسل جدیدتر این تجهیزات، فلاش تانک توکار است. این مدل از محصولات برخلاف نوع روکار، درون دیوار نصب می شوند. از این رو تنها تفاوت آن ها با مدل روکار، محل نصب آن ها است. این مدل دیگر فضای درون سرویس های بهداشتی را اشغال نکرده و زمان کار نیز سروصدای کمتری تولید خواهد کرد. اما نصب و تعمیر آن ها با دشواری های بیشتری همراه خواهد بود.
 
فلاش تانک را می توان از نظر نوع کارکرد نیز در یکی از دسته بندی های زیر قرارداد:
فلاش تانک دکمه دار
این مدل از تجهیزات دارای یک عدد دکمه مخصوص بوده که زمانی آن را فشار دهید، عملیات تخلیه آب صورت خواهد پذیرفت. این مدل جزو مدل های قدیمی تر بوده اما همچنان رواج زیادی دارد. اگر به دنبال قیمت فلاش تانک ارزان هستید، این مدل گزینه ای مناسب برای شما خواهد بود.
فلاش تانک اتوماتیک
این تجهیزات همانطور که از نام آن ها نیز مشخص است، به صورت کاملا اتوماتیک کار می کنند. به بیان دیگر برای تخلیه آب نیازی به فشار دادن دکمه وجود ندارد. تنها کافی است تا فرد درب سرویس بهداشتی را باز کرده و یا در حین خروج آن را ببندد. در این صورت عملیات خروج آب و تخلیه صورت خواهد گرفت و دیگر نیازی به دخالت دست نیست.
فلاش تانک دو زمانه
اگر مصرف آب برای شما اهمیت بالایی دارد، می توانید از این تجهیزات استفاده کنید. عملیات تخلیه آب در این مدل، به صورت دو زمانه صورت می گیرد. به بیان دیگر در ابتدا مقداری آب خارج شده و در صورت لزوم، قسمت دیگر آب نیز برای شستشو مورد استفاده قرار می گیرد.
فلاش تانک دو مخزنه
این مدل از تجهیزات دارای دو عدد مخزن هستند. عملکرد آن ها به مانند عملکرد فلاش تانک دو زمانه است. به این صورت که در ابتدا آب مخزن کوچکتر خارج می شود. حال اگر همچنان نیاز به شستشو وجود داشته باشد، آب موجود در مخزن بزرگتر خارج خواهد شد. این مدل نیز می تواند مصرف آب را تا 50 درصد کاهش دهد.
فلاش تانک آنتی باکتریال
نوع جدیدی از فلاش تانک های موجود در بازار، نوع آنتی باکتریال آن ها است. این مدل از تجهیزات عملکردی کاملا یکسان با سایر مدل های قبلی خود دارند. تنها تفاوت موجود در این است که آب موجود در مخزن به کمک مواد آنتی باکتریال تمیز شده تا بدین صورت آلودگی کاهش پیدا کند.
 

قیمت فلاش تانک

نکته بسیار مهم در زمان خرید فلاش تانک، قیمت این محصولات است. افراد زیادی هستند که به دنبال قیمت فلاش تانک ارزان هستند. باید اشاره کرد که عوامل زیادی در تعیین قیمت فلاش تانک دخیل خواهند بود. از مهمترین این عوامل می توان به نوع این تجهیزات اشاره کرد. بسته به این که فلاش تانک مورد نظر شما، کدام یک از انواع فلاش تانک ها باشد، قیمت آن هم متفاوت خواهد بود.
از سوی دیگر، روکار بودن و توکار بودن این تجهیزات نیز می تواند باعث شود تا قیمت فلاش تانک دستخوش تغییر شود. به این موارد همچنین باید برند تولید کننده این تجهیزات را هم اضافه کرد. هرچه برند سازنده شناخته شده تر و معتبرتر باشد، محصول تولیدی کیفیت بیشتری خواهد داشت. همین افزایش کیفیت می تواند در نهایت منجر به افزایش قیمت فلاش تانک شود. البته که حجم مخزن نیز می تواند باعث شود که قیمت این محصولات تغییر پیدا کنند. در نهایت باید اشاره کرد که فاکتورهایی مانند سایز و ابعاد، شکل ظاهری، ارائه دهنده  این محصولات، نوسانات بازار ارز و ... نیز در نوسان قیمت این محصولات دخیل هستند.

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :