ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما

لوله و اتصالات استخری

اگر شما هم در مجتمع مسکونی، ساختمان و یا ویلا خود دارای استخر هستید، بدون شک باید با انواع لوله و اتصالات استخری آشنا شوید. این تجهیزات، نوع به خصوصی و لوله و اتصالات موجود در بازار هستند که به دلیل ویژگی ها و مشخصات خاص خود، در استخرها کاربرد پیدا می کنند. امروزه طیف وسیعی از لوله و اتصالات استخری در بازار وجود دارد که همین مسئله بر قیمت لوله و اتصالات استخری تاثیرگذار است. ما در ادامه به صورت کامل در خصوص خرید لوله و اتصالات استخری، قیمت و انواع آن بیشتر صحبت می کنیم.
 

تاسیسات آب چیست؟

به منظور قابل سکونت ساختن ساختمان های مختلف، نیاز است تا تاسیسات گوناگونی در آن ها احداث شود. یکی از مهمترین این تاسیسات، تاسیسات آب است. منظور از تاسیسات آب تمامی سیستم های لوله کشی است که وظیفه انتقال آب به درون ساختمان و یا خارج از آن را به عهده دارند. تاسیسات آب، در واقع همان تاسیسات لوله کشی آب است. این تاسیسات خود از بخش های مختلفی تقسیم شده که نیاز به بازرسی و بازدیدهای دوره ای خواهند داشت. به صورت کلی، هدف اصلی این تاسیسات، بهداشتی کردن فضای ساختمان و فراهم آوردن امکانات مختلف بهداشتی و رفاهی برای ساکنین آن است. از یک مسواک زدن ساده تا شستشوی ظروف و خنک سازی محیط، همگی به تاسیسات لوله کشی آب بستگی خواهد داشت. اما آن چه که در خصوص این تاسیسات اهمیت دارد، نگهداری از آن ها است. از آن جایی که لوله های انتقال آب در معرض تهدیدهای خارجی مختلف قرار دارند، لازم است تا به خوبی محافظت شده و به صورت دوره ای از آن ها بازدید کرد. بدین صورت می توان طول عمر آن ها را افزایش داده و از بروز مشکل در تاسیسات آب جلوگیری کرد.
 

لوله و اتصالات استخری چیست؟

همانطور که از نام چنین تجهیزاتی نیز پیدا است، لوله و اتصالات استخری لوازم و قطعاتی هستند که در استخرها کاربرد پیدا می کنند. این لوله و اتصالات به دلیل ویژگی ها و مشخصات خاص خود، گزینه ای بسیار ایده آل برای استخرها به شمار می روند. نصب و پیاده سازی این مدل از تجهیزات بسیار ساده بوده و تا سالیان سال خیال شما را از لوله کشی استخر، راحت خواهند کرد. لوله و اتصالات استخری دارای ویژگی های شاخصی هستند که از مهمترین آن ها می توان به مقاومت بالای آن ها در برابر فشار آب اشاره کرد. از آن جایی که در آب استخر مواد شیمیایی و خورنده ای مانند کلر وجود دارد، نوع لوله و اتصالات استخری باید به گونه ای بوده که در برابر این مواد مقاومت داشته باشد. از سوی دیگر این تجهیزات باید به صورت کامل در برابر تشکیل رسوب در دراز مدت نیز جلوگیری کنند. امروزه از لوله و اتصالات استخر می توان در انواع استخرها، سونا، جکوزی، پارک های آبی، لوله کشی آب دریا و ... استفاده کرد.
 

انواع لوله و اتصالات استخری

اگر شما هم برای خرید لوله و اتصالات استخری مراجعه کرده باشید، متوجه تنوع محصولی لوله و اتصالات استخری شده اید. همین امر ممکن است شما را در زمان خرید لوله و اتصالات استخری تا حدودی گیج کند. به همین دلیل بهتر است تا پیش از هرگونه اقدامی با انواع لوله و اتصالات استخری آشنا شوید. مهمترین این تجهیزات عبارت خواهند بود از:
لوله و اتصالات pvc
از جمله لوله و اتصالات استخری پرکاربرد، می توان به لوله و اتصالات pvc اشاره کرد. این تجهیزات از پلی وینیل کلراید تولید شده و مقاومت بالایی دارند. امروزه لوله و اتصالات pvc مخصوص استخر در سایزها و اندازه های مختلفی تولید شده که شما می توانید بسته به نیاز از آن ها استفاده کنید.
لوله و اتصالات cpvc
نوع دیگری از لوله و اتصالات استخری، لوله و اتصالات cpvc هستند. از ویژگی های این مدل از تجهیزات می توان به رنگ خاکستری آن ها و همچنین مقاومت بی نظیر در برابر حرارت اشاره کرد. قیمت لوله و اتصالات استخری از نوع cpvc نسبت به سایر لوله و اتصالات استخری بیشتر بوده و از آن ها  بیشتر در بخش های خاصی از استخرها استفاده می کنند.
لوله و اتصالات upvc
اگر به دنبال بهترین و مناسب ترین لوله و اتصالات استخری هستید، ما به شما لوله و اتصالات استخری upvc را پیشنهاد می کنیم. این مدل از تجهیزات دارای مشخصات و خواص بسیار منحصر به فردی بوده که آن ها را به گزینه ای ایده آل برای استفاده در هر استخری بدل کرده است. از مهمترین ویژگی این تجهیزات می توان به انعطاف پذیری مناسب آن ها اشاره کرد که موجب شده تا فرایند لوله کشی استخر بسیار ساده تر شود. از سوی دیگر لوله و اتصالات استخری upvc می تواند مقاومت بالایی از خود در برابر ضربه، حرارت و فشار نشان دهند.
لوله و اتصالات پلی اتیلن
لوله و اتصالات پلی اتیلن دارای ضخامت و چگالی های متنوعی بوده و شما می توانید بسته به نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. این لوله ها پیش از عرضه لوله های pvc و upvc جزو پرکاربردترین نوع لوله و اتصالات استخری بودند. اما رفته رفته محبوبیت خود را از دست دادند.
لوله و اتصالات ABC
لوله های ABC را ممکن است با نام لوله های اکریلونیتریل بوتادین استایرن نیز بشناسید. از آن جایی که این لوله ها و اتصالات در برابر فشار آب مقاومت پایینی داشته و همچنین طول و سایز کمتری دارند، از این رو گزینه ای مناسبی به عنوان لوله و اتصالات استخری به شمار نمی روند.
 

قیمت لوله و اتصالات استخری

اما از مهمترین فاکتورها در زمان خرید لوله و اتصالات استخری، می توان به قیمت لوله و اتصالات استخری اشاره کرد. از آن جایی که فاکتورهای گوناگونی بر قیمت لوله و اتصالات استخری تاثیرگذار است، نمی توان به صورت دقیق یک قیمت مشخص برای آن ها عنوان کرد. از مهمترین عوامل و فاکتورهای موثر بر قیمت این تجهیزات می توان به موارد زیر اشاره کرد:
نوع و جنس لوله و اتصالات
اولین و شاید مهمترین فاکتور موثر بر قیمت این تجهیزات، نوع و جنس لوله و اتصالات استخری باشد. بسته به اینکه قصد خرید چه مدل لوله و اتصالاتی هستید، قیمت و هزینه نهایی شما نیز می تواند متفاوت باشد.
قطر و ضخامت
قطر و ضخامت لوله و اتصالات استخری نیز می تواند بر قیمت نهایی این محصولات تاثیر بگذارد. طبیعی خواهد بود که هرچه قطر و ضخامت افزایش پیدا کند، مصرف مواد و متریال اولیه نیز افزایش بیشتر می شود. همین امر موجب بالا رفتن قیمت خواهد شد.
طول و سایز 
فاکتور مهمی دیگری که می تواند بر قیمت این تجهیزات تاثیرگذار باشد، طول و سایز لوله و اتصالات است. هرچه استخر شما بزرگتر باشد، نیاز به خرید لوله و اتصالات استخری بیشتری خواهد بود. همین امر می تواند باعث افزایش قیمت این تجهیزات شود.
برند سازنده
برند سازنده لوله و اتصالات استخری به صورت مستقیم بر مشخصات، ویژگی ها و کیفیت لوله و اتصالات تاثیرگذار خواهد بود. هرچه یک برند و مارک تولید کننده معتبرتر و شناخته شده تر باشد، ویژگی ها و کیفیت لوله نیز افزایش پیدا می کند. همین امر می تواند باعث افزایش قیمت این محصولات شود.
نوسانات بازار ارز
از آن جایی که بخش قابل توجهی از این لوازم و تجهیزات از خارج از کشور وارد می شود، نوسانات بازار ارز می تواند در قیمت نهایی آن ها موثر باشد. البته که در این میان نباید از تاثیرات هزینه های گمرک نیز غافل شد.

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :