ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما

حفاظت و ایمنی

برای اینکه بتوان حفاظت و ایمنی ساختمان ها و منازل مسکونی را افزایش داد، نیاز است تا از سیستم های حفاظتی و نظارتی مختلفی استفاده شود. هر کدام از این سیستم ها دارای تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی به خصوصی بوده که به نوعی در مقابل تهدیدهای خارجی ایستادگی می کنند. از این رو قیمت تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی نیز بسته به نوع سیستم ها و ابزارهای موجود در آن، متفاوت خواهد بود. ما در ادامه به صورت کامل در خصوص لوازم و تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی، انواع و قیمت آن ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.
 

تاسیسات الکتریکی چیست؟

به زبان ساده، منظور از تاسیسات الکتریکی، طراحی و پیاده سازی سیستم های سیم کشی در ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی است. وجود چنین تاسیساتی به قدری حیاتی بوده که امکان ادامه زندگی بدون آن تقریبا غیر ممکن است. به صورت کلی بخش قابل توجهی از لوازم و تجهیزاتی که در منازل و یا بخش های مختلف زندگی مورد استفاده قرار می گیرند، نیاز به انرژی الکتریکی دارند. از این رو نیاز است تا تاسیسات الکتریکی در ساختمان ها، به بهترین شکل ممکن انجام شود. از سوی دیگر، به دلیل حساسیت ها و خطراتی که یک طراحی اشتباه و بد می تواند به وجود بیاورد، بهتر است پیاده سازی تاسیسات برق ساختمان به عهده افرادی باشد که در این زمینه توانایی و تخصص کافی را دارند. تاسیسات الکتریکی را می توان از جمله زیرمجموعه های تاسیسات صنعتی ساختمان ها دانست. به کمک تاسیسات الکتریکی است که می توان برق، گرما و انرژی لازم برای ادامه حیات را به ساختمان ها منتقل کرد. مهندسین برق وظیفه طراحی چنین تاسیساتی را به عهده دارند.

تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی چیست؟

بشر همواره به دنبال راه حل هایی بوده است تا بتواند امنیت و ایمنی محل زندگی خودش را برقرار کند. در این راه نیز از تجهیزات و ابزارهای مختلفی بهره برده است. به تمامی ابزارآلات و وسایلی که در سیستم های حفاظت و ایمنی منازل مورد استفاده قرار می گیرند، تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی گفته می شود. به کمک این تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی می توان در مقابل هر نوع تهدید خارجی و یا داخلی ایستادگی کرد و احتمال بروز آن را به حداقل کاهش داد. امروزه سارقان از روش های مختلفی قصد سرقت از منازل ساختمانی را دارند. به همان اندازه که سارقان با پیشرفت تکنولوژی از وسایل مختلفی برای اهداف شوم خود استفاده می کنند، لازم است تا از تجهیزات تردد، حفاظت و امنیت نیز بیشتر استفاده شود. وظیفه اصلی تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی، کاهش خطرات مختلف، افزایش ضریب ایمنی و برقراری نظم و امنیت در محیط های ساختمانی است. از این رو پیاده سازی و نصب تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی برای تمامی ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری ضروری خواهد بود.
 

انواع تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی

بسته به نوع و کاربری ساختمان، نیاز است تا از تجهیزات تردد، حفاظت و امنیت به خصوصی استفاده شود هر کدام از این تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی به نوعی می توانند احتمال بروز مشکلات و تهدیدهای خارجی را کاهش دهند. با توجه به افزایش آمار جرم و جنایت، بازار خرید و فروش تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی نیز رونق بیشتری پیدا کرده است. از این رو بهتر است تا قبل از خرید تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی، با انواع آن آشنا شوید.
· دوربین های مداربسته
یکی از اصلی ترین شاخه های برقراری حفاظت و امنیت ساختمانی، بحث امنیت تصویری است. برای برقراری چنین سیستم های امنیتی، دوربین های مداربسته گزینه های بسیار مناسبی خواهند بود. به کمک این تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی می توان به خوبی دید مناسبی از پیرامون محیط ساختمان به دست آورد. همچنین این تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی با ضبط تصاویر، امکان وقوع جرم و جنایت نیز به شدت کاهش پیدا می کند.
امروزه انواع مختلفی از این تجهیزات تردد، حفاظت و امنیت در بازار وجود دارد. هر کدام از آنها کارایی های خاص خودشان را دارند. نکته مهمی که در خرید تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی مانند دوربین های مداربسته باید رعایت شوید، خرید تجهیزات تردد، حفاظت و امنیت از یک شرکت و موسسه معتبر است. همچنین کیفیت این دوربین ها باید به قدری بالا بوده که امکان شناسایی چهره وجود داشته باشد.
· دزدگیرها
از جمله تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی، دزدگیرها هستند. این لوازم و تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی در سیستم اعلام سرقت به کار خواهند رفت. هر زمان که فردی به صورت غیرقانونی اقدام ورود به محیط تحت نظر این دزدگیرها داشته باشد، سیستم اعلام سرقت به صدا درآمده و آژیر خطر روشن خواهد شد. این تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی دارای حسگرهای مخصوصی بوده که به یک آژیر متصل شده اند. در صورت اعمال ضربه، فشار و یا تردد، این حسگرها فعال خواهند شد.
· سنسور دور
تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی نه تنها امکان سرقت را کاهش می دهند، بلکه می توانند هر گونه تهدید خارجی مانند آتش سوزی را هم مهار کنند. برای این منظور، سنسورهای دود به عنوان یکی از کاراترین تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی تولید و روانه بازار شده اند. هر زمان که در محیط تحت نظر سنسورهای دود، وجود دود ناشی از آتش سوزی احساس شود، سنسور به صدا درآمده و افراد حاضر در محیط را مطلع خواهد کرد. سنسورهای دود به عنوان تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی همچنین با نام های حسگر دود و یا آشکارساز دود نیز شناخته می شوند.
· سنسور تشخیص حرکت
اگر می خواهید از وجود فرد و یا اشیا نزدیک به محیط تحت مراقبت خود مطلع شوید، سنسورهای تشخیص حرکت بهترین گزینه در تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی خواهند بود. این تجهیزات تردد، حفاظت و امنیت به یکی از اصلی ترین لوازم و تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی بدل شده اند. هر زمان که کوچکترین حرکتی بعد از فعال شدن آن ها رخ دهد، سنسور، آژیر هشدار را به صدا در خواهد آورد. از مهمترین انواع سنسورهای تشخیص حرکت به عنوان تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی در بازار می توان به سنسورهای مادون قرمز، مایکروویو، تشخیص حرکت دوگانه، بازتابنده محیط، لرزشی و ویدئویی اشاره کرد.
· گیت های کنترل تردد
یکی از تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی که بیشتر در ساختمان های اداری و تجاری اهمیت پیدا کرده است، گیت های کنترل تردد هستند. به کمک این گیت ها می توان به سادگی تردد افراد مختلف را در ساختمان های مهم اداری و تجاری تحت نظر قرار داد. با استفاده از این تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی امکان شناسایی هویت افراد وجود داشته و می تواند احتمال بروز سرقت و تهدید را به شدت کاهش دهد.
 

قیمت تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی

در زمان خرید و فروش تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی، توجه به قیمت این تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی به یکی از اصلی ترین فاکتورهای خرید بدل شده است. به یاد داشته باشید که هزینه هایی که برای خرید این تجهیزات انجام می دهید، می تواند از بروز هزینه های سنگین خسارت و یا سرقت جلوگیری کند. از این رو بهتر است در زمان انتخاب، فاکتور قیمت تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی تاثیری در خرید شما نداشته باشد. با این وجود، باید اشاره کرد که عواملی بر قیمت این تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی تاثیرگذار خواهند بود.
اولین عامل، برند تولید کننده این تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی است. هر چه برند سازنده اعتبار و کیفیت بیشتری داشته باشد، محصول تولیدی آن نیز مرغوب تر خواهد بود. از این رو کارایی و قیمت تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی نیز بیشتر خواهد شد. در کنار این مورد، مرکز فروش این تجهیزات نیز می تواند بر قیمت تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی تاثیر بگذارد. همواره خرید خود را از مراکز شناخته شده و معتبر انجام دهید تا در کنار اطمینان از کیفیت محصول خریداری شده، بهترین قیمت تجهیزات حفاظت و امنیت ساختمانی را تجربه کنید.

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :