ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما

لوله و اتصالات تک لایه

لوله ها نقش بسیار مهمی را در صنایع مختلف ایفا می کنند. از این رو تولید کنندگان انواع و اقسام لوله ها را با مشخصات و کاربردهای مختلف تولید و روانه بازار کرده اند. یکی از کاربردی ترین نوع لوله های موجود در بازار، لوله تک لایه است. این مدل از لوله ها دارای مقاومت بسیار مناسبی بوده و از آن ها برای انتقال آب شرب استفاده می کنند. برای کار با لوله تک لایه، نیاز به خرید اتصالات لوله تک لایه وجود دارد. قیمت اتصالات لوله تک لایه نیز به دلیل تنوع آن ها، بسیار گسترده است. ما در ادامه قصد داریم تا به صورت کامل در خصوص لوله تک لایه، قیمت لوله تک لایه و خرید لوله تک لایه بیشتر صحبت کنیم.
 

تاسیسات آب چیست؟

به منظور قابل سکونت ساختن ساختمان های مختلف، نیاز است تا تاسیسات گوناگونی در آن ها احداث شود. یکی از مهمترین این تاسیسات، تاسیسات آب است. منظور از تاسیسات آب تمامی سیستم های لوله کشی است که وظیفه انتقال آب به درون ساختمان و یا خارج از آن را به عهده دارند. تاسیسات آب، در واقع همان تاسیسات لوله کشی آب است. این تاسیسات خود از بخش های مختلفی تقسیم شده که نیاز به بازرسی و بازدیدهای دوره ای خواهند داشت. به صورت کلی، هدف اصلی این تاسیسات، بهداشتی کردن فضای ساختمان و فراهم آوردن امکانات مختلف بهداشتی و رفاهی برای ساکنین آن است. از یک مسواک زدن ساده تا شستشوی ظروف و خنک سازی محیط، همگی به تاسیسات لوله کشی آب بستگی خواهد داشت. اما آن چه که در خصوص این تاسیسات اهمیت دارد، نگهداری از آن ها است. از آن جایی که لوله های انتقال آب در معرض تهدیدهای خارجی مختلف قرار دارند، لازم است تا به خوبی محافظت شده و به صورت دوره ای از آن ها بازدید کرد. بدین صورت می توان طول عمر آن ها را افزایش داده و از بروز مشکل در تاسیسات آب جلوگیری کرد.
 

لوله تک لایه چیست؟

یکی از کاربردی ترین نوع لوله های مصرفی در تاسیسات ساختمان، لوله سفید تک لایه است. این مدل از لوله ها مشخصات و ویژگی های بسیار زیادی داشته و بعد از معرفی به بازار، به سرعت جایگزین لوله های فلزی شدند. شاید شما هم نام لوله تک لایه را با نام لوله پلی پروپیلن، لوله سبز و ... شنیده باشید. از جمله مهمترین ویژگی های این مدل از لوله ها، مقاومت بسیار بالای آن ها در برابر فرسودگی، پوسیدگی و ترک خوردگی است. از این رو می توان از آن ها به وفور در صنعت انتقال آب شرب استفاده کرد. با خرید لوله تک لایه دیگر نیازی نیست تا نگران آلودگی و تغییر مزه و بوی آب آشامیدنی باشید. این مدل از لوله ها طول عمر بسیار بالایی داشته و در برابر خرابی و پوسیدگی بسیار مقاوم هستند.
 

انواع لوله تک لایه

اگر برای خرید لوله تک لایه به بازار مراجعه کرده باشید، با تنوع بسیار بالایی روبرو می شوید. امروزه انواع مختلفی از لوله تک لایه در بازار وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارند. قبل از خرید لوله سفید تک لایه، لازم است تا اطلاعاتی را در خصوص انواع آن کسب کرده تا بدین صورت دست به یک خرید مطمئن و مناسب بزنید. از انواع لوله تک لایه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
· لوله PP
یکی از شناخته شده ترین نوع لوله های تک لایه، لوله PP است. این مدل از لوله ها به کمک مواد پلیمری خاصی تولید شده که باعث می شوند تا لوله در برابر فشار آب و حرارت تولید شده ناشی از آب داغ، مقاوم باشد. این مدل از لوله ها همچنین در برابر مواد شیمیایی و الکترولیتی نیز مقاومت بسیار مناسبی از خود نشان می دهند. از این رو گزینه ای بسیار مناسب برای انتقال آب شرب به نظر می رسند. باید اشاره کرد که لوله PP در برابر اشعه های نور خورشید حساسیت داشته و نباید برای طولانی مدت در معرض نور خورشید قرار بگیرد.
· لوله PPRC3
از جمله لوله تک لایه می توان به لوله PPRC3 اشاره کرد. این مدل از لوله ها از راندوم کوپلیمر نوع 3 تولید شده و انعطاف بسیار مناسبی دارند. از دیگر ویژگی های این لوله تک لایه می توان به وزن مولکولی مناسب آن، مقاومت در برابر حرارت و ... اشاره کرد. با توجه به چنین ویژگی های برجسته ای، لوله تک لایه PPRC3 به صورت گسترده در تاسیسات ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. اما شاید بیشتر آن را برای انتقال آب شرب به منازل استفاده کنند.
· لوله PEX
لوله PEX که به آن لوله تک لایه پلی پروپیلن نیز گفته می شود، از مواد و متریال درجه 1 پلیمری تولید شده است. جنس پلاستیکی این مدل از لوله های تک لایه به قدری با کیفیت و مقاوم است که به سرعت توانست تا جایگزین انواع لوله های فلزی، مسی و گالوانیزه شود. کارخانه های تولیدی لوله های PEX این محصولات را منطبق با استانداردهای روز دنیا تولید می کنند. گفته می شود که طول عمر این لوله تک لایه چیزی در حدود 50 سال است.
 

انواع اتصالات لوله تک لایه

همواره در کنار تهیه لوله تک لایه باید خرید اتصالات تک لایه را هم در دستور کار خود قرار دهید. از این رو توجه به قیمت اتصالات لوله تک لایه نیز از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. از مهمترین انواع اتصالات لوله تک لایه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
· بوشن
· زانو
· بست
· سه راهی
· درپوش
· مغزی
· تبدیل
· شیر
· مهره ماسوره
· دستگاه جوش
· کلکتور
· رنده لوله
· فلنج
· چهارراه
· پل بست دار
 

خرید لوله تک لایه

اگر شما هم برای خرید اتصالات تک لایه و یا لوله تک لایه اقدام کرده باشید، نیاز است تا پیش از خرید، اطلاعاتی را در خصوص این محصولات به دست بیاورید. از سوی دیگر در زمان خرید اتصالات تک لایه و لوله های تک لایه، توجه به برخی از نکات ضروری خواهد بود. این نکات عبارت اند از:
· همواره خرید خودتان را از فروشگاه ها و مراکز فروش معتبر و شناخته شده انجام دهید.
· پیش از خرید اتصالات تک لایه یا لوله تک لایه، از کیفیت مواد سازنده آن مطمئن شوید.
· بدانید که کدام یک از لوله های تک لایه موجود مناسب کار شما خواهد بود.
· همواره از افراد متخصص و خبره در این زمینه مشورت بگیرید.
· همواره در هنگام خرید، به داشتن علامت استاندارد، توجه کنید.
· به برند سازنده لوله تک لایه و اعتبار آن توجه کنید.
 
 

قیمت لوله تک لایه

اما یکی از مهمترین فاکتورها در زمان خرید لوله تک لایه و خرید اتصالات تک لایه، قیمت این محصولات است. قیمت لوله تک لایه و قیمت اتصالات لوله تک لایه به فاکتورهای بسیار مختلفی بستگی دارد و همین امر موجب شده تا نتوان یک قیمت دقیق و مشخص را برای آن مشخص کرد. از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت لوله تک لایه و قیمت اتصالات لوله تک لایه برند سازنده این تجهیزات است. هرچه برند تولید کننده، معتبرتر و شناخته شده تر باشد، کیفیت لوله های تک لایه و اتصالات آن نیز بهبود پیدا می کند.
همین افزایش کیفیت در نهایت می تواند باعث افزایش قیمت این مدل از لوله ها شود. از دیگر موارد تاثیرگذار بر قیمت لوله تک لایه و قیمت اتصالات لوله تک لایه، نوع مواد و متریالی است که در این لوله ها به کار رفته است. البته در این میان نباید از تاثیرات ضخامت، قطر لوله، نوع بسته بندی، میزان عرضه و تقاضا، نوسانات بازار ارز و ... نیز غافل شد.

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :