ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما

ابزارآلات

برای انجام هر نوع فعالیت و یا کاری نیاز به یک سری وسایل و تجهیزات به خصوصی وجود دارد. هدف از تولید این وسایل و تجهیزات، پیشبرد هرچه بهتر و ساده تر شدن کارها است. به تمامی این وسایل و تجهیزات، ابزار گفته می شود. خود این لوازم دارای دسته بندی های بسیار گسترده و متنوعی هستند که موجب شده تا قیمت ابزار نیز دستخوش تغییرات زیادی شود. امروزه برای خرید این لوازم می توانید دست به خرید اینترنتی ابزار بزنید. ما در ادامه قصد داریم تا به صورت کامل در خصوص انواع، قیمت و خرید آنلاین ابزار بیشتر صحبت کنیم.
 

تجهیزات ساخت و ساز چیست؟

به تمامی مواد و مصالحی که در یک پروژه ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند، تجهیزات ساخت و ساز گفته می شود. این تجهیزات دارای طیف وسیعی بوده که هر کدام از آن ها وظایف خاص خودشان را به عهده دارند. یکی از اصلی ترین مراحل در پیشبرد ساخت و ساز، انتخاب و خرید تجهیزات ساخت و ساز است. بدون شک نبود هر کدام از تجهیزات ساخت و ساز می تواند باعث بروز اختلال در مسیر تولید شود. هر کدام از تجهیزات مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز، دارای وظایف مشخص و از پیش تعیین شده ای هستند. کار با هر کدام از این تجهیزات نیازمند آشنایی و آموزش های مخصوص و منحصر به فرد است تا علاوه بر استفاده صحیح، از بروز حادثه نیز جلوگیری صورت بگیرد. ما در ادامه به صورت کامل در خصوص تجهیزات مهم و اصلی مورد استفاده در ساخت و ساز بیشتر صحبت می کنیم.
 

ابزارآلات چیست؟

ابزار یا ابزارآلات به تمامی لوازم و تجهیزاتی گفته می شود که برای انجام کارهای صنعتی، ساختمانی، تعمیراتی و ... از آن ها استفاده می شود. هدف از تولید آن ها تسریع در انجام امور و هرچه ساده تر کردن کارهای مختلف است. بشر از ابتدای تاریخ تا به امروز تمامی فعالیت های خودش را به کمک همین ابزار و وسایل انجام می داده است. تنیدگی این لوازم با زندگی امروزه به قدری افزایش یافته است که حتی نمی توان نبود آن ها را متصور شود. 
 

انواع ابزار

اگر بخواهیم ابزار و انواع آن را معرفی کنیم، به دسته بندی های بسیار مختلفی برخواهیم خورد. همین امر نشان دهنده گستردگی این لوازم و تجهیزات است. با این وجود ما در این قسمت برخی از مهمترین انواع این لوازم را به شما معرفی خواهیم کرد:
ابزار جهت اندازه گیری
این مدل از تجهیزات که به آن ها ابزارآلات دقیق نیز گفته می شود، لوازم و تجهیزاتی است که به کمک آن ها می توان اندازه چیزی را محاسبه کرد. بدین صورت می توان دقت را در انجام امور مختلف بالا برد. از مهمترین ابزار جهت اندازه گیری می توان به متر، ترانسمیتر، آمپرسنج، مولتی متر، رطوبت سنج، ضخامت سنج، گازسنج، دماسنج، مولتی فانکشن ها و ... اشاره کرد.
ابزار دستی
ابزار دستی مجموعه از لوازمی هستند که برای کار به نیروی مکانیکی و دستی احتیاج خواهند داشت. کار با اغلب این تجهیزات ساده بوده و نیاز به آموزش خاصی ندارند. این تجهیزات را می توان یکی از پرکاربردترین و پرمصرف ترین نوع لوازم موجود دانست که در طیف وسیعی از مشاغل مورد استفاده قرار می گیرند. از مهمترین انواع یراق ابزار دستی می توان به چکش، انواع آچار، پیچ گوشتی ها، فازمترها، انبردست ها و ... اشاره کرد.
ابزار بادی
این مدل از تجهیزات برای کار نیاز به فشار هوا خواهند داشت. بدین صورت که هوای فشرده شده در قسمت کمپرسور قادر خواهد بود تا نیروی لازم برای کار تامین شود. این هوای فشرده به کمک یک شلنگ فنری و یا لوله به ابزارآلات بادی منتقل خواهد شد. از آن جایی که این دستگاه ها دارای مزیت های بسیاری هستند، برخی آن ها را جایگزین ابزار الکتریکی می دانند.
ابزار الکتریکی
نوع خاصی از لوازم موجود در بازار از نیروی الکتریکی برای ایجاد نیروی محرکه استفاده می کنند. ابزار الکتریکی یا برقی را باید متداول ترین نوع یراق ابزار مورد استفاده دانست. برخی از این لوازم ممکن است از نظر کاری دقیقا شبیه به ابزار دستی باشند. تنها تفاوت در این است که نیروی محرکه مورد نیاز به جای نیروی اعمال شده از دست، از طریق برق تامین خواهد شد. خود ابزار الکتریکی نیز به دو دسته صنعتی و خانگی قابل تقسیم است. از کاربردی ترین نوع این لوازم می توان به اره برقی ها، دریل، میخکوب، چکش هی تخریب، دستگاه های جوشکاری و ... اشاره کرد.
 
البته نوع دیگری از دسته بندی این تجهیزات وجود دارد که آن ها را بر اساس نوع صنعتی که در آن مورد استفاده قرار می گیرند، دسته بندی می کند. بدین صورت می توان اشاره کرد که انواع ابزار عبارت اند از ابزارآلات ساختمانی، نجاری، تاسیسات، مکانیکی و آزمایشگاهی.
 

خرید اینترنتی ابزارآلات

یکی از بهترین راه های خرید ابزار، خرید آنلاین ابزار است. شما بدین صورت می توانید در هر زمان از شبانه روز و از هر نقطه، خرید خودتان را انجام دهید. خرید ابزار به صورت اینترنتی همچنین موجب می شود تا شما در کمترین زمان ممکن، تعداد زیادی از این تجهیزات را مشاهده کرده و با مقایسه قیمت آن ها، دست به خرید ابزار با کمترین قیمت بزنید. شما بعد از خرید به صورت آنلاین مهلت تست دارید. در صورتی که متوجه شدید ابزار خریداری شده دقیقا همان چیزی نیست که فکرش را می کنید، می توانید آن را پس دهید.
اما اگر به هر نحوی قصد خرید ابزار چه به صورت حضوری و چه به صورت خرید اینترنتی ابزارآلات را داشته باشید، پیشنهاد می کنیم که به نکات زیر توجه کنید:
• همواره لوازمی را خریداری کنید که دقیقا متناسب با کار شما است. چکش نجاری را نمی توان برای مصارف خانگی استفاده کرد.
• قبل از ثبت خرید ابزار، آن را به خوبی امتحان کنید.
• به جای آن که دست به خرید ابزارآلات متنوع و مختلف ولی بدون کاربرد بزنید، یک ابزار کاربردی و مطمئن خریداری کنید.
• همواره قیمت بیشتر به معنای بهتر بودن نیست. اگر قصد استفاده زیاد از لوازم مورد نظر خود را ندارید، به فکر تهیه گزینه های ارزان تر باشید.
• پیش از این که دست به خرید بزنید، تحقیق کنید که کدام یک از برندها بهترین کیفیت را دارند.
• همواره از افراد متخصص مشورت بگیرید.
 

قیمت ابزار

در زمان خرید ابزار، قیمت یکی از اصلی ترین فاکتورها خواهد بود. از آن جایی که در دسته بندی های این لوازم و تجهیزات شاهد تنوع بسیار زیادی هستیم، اشاره به قیمت دقیق ابزار کار بسیار دشواری خواهد بود. بسته به این که این لوازم در کدام یک از این دسته بندی ها قرار بگیرند، قیمت آن هم متغیر خواهد بود. از جمله عوامل مهم تاثیرگذار بر قیمت این لوازم، برند تولید کننده آن ها است. هرچه برند تولید کننده، شناخته شده تر و معتبرتر باشد، طبیعی خواهد بود که قیمت آن هم افزایش پیدا می کند. اما در این میان نباید از تاثیرات بازار ارز نیز غافل شد. بسیاری از این لوازم از کشورهای خارجی به داخل وارد می شوند. از این رو در کنار هزینه های گمرک، تاثیرات بازار ارز نیز بر قیمت آن ها قابل چشم پوشی نیست. به همه این موارد همچنین می توان نحوه بسته بندی کیفیت مواد و متریال های مورد استفاده در ساخت، میزان عرضه و تقاضا در بازار و ... را هم اضافه کرد.

 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :