ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما

صوتی و تصویری

لوازم و وسایل بسیار زیادی توسط بشر مورد استفاده قرار می گیرد. هر کدام از این لوازم دارای وظایف مخصوص به خودش بوده و به نحوی به بشر خدمت می کند. یکی از بزرگترین دسته لوازم و وسایل مورد استفاده، وسایل صوتی تصویری هستند. به کمک این تجهیزات می توان رنگ و بویی متفاوت به زندگی بشر داده و برقراری ارتباط و لذت بردن را بیشتر کرد. اگر سری به فروشگاه صوتی تصویری بزنید، با انبوهی از لوازم صوتی و تصویری روبرو می شوید که شما را شگفت زده می کند. ما در ادامه به صورت کامل در خصوص این لوازم، قیمت و خرید آن ها بیشتر صحبت می کنیم.
 

لوازم خانگی چیست؟

منظور از لوازم خانگی تمامی تجهیزات الکتریکی و مکانیکی است که عملکردهای به خصوصی مانند پخت وپز، شستشو، نگهداری از مواد غذایی و ... را به عهده دارند. به صورت تحت الفظی، لوازم و تجهیزات خانگی به ماشین ها و یا دستگاه هایی گفته می شود که با تکیه بر عملکرد خود، زندگی را برای انسان ها راحت تر کرده اند. اما به صورت کلی هر دستگاه الکتریکی که در منزل شما وجود دارد، می تواند در زمینه لوازم خانگی دسته بندی شود. البته که لوازم خانگی نه تنها در منازل، بلکه در مکان های دیگری مانند دفاتر، اداره ها و ... نیز به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. زندگی بشر تا حد بسیار زیادی به این لوازم بستگی دارد. به حدی که حتی نمی توان نبود آن ها را متصور شد. با این که برخی از لوازم خانگی دارای قدمت طولانی تری هستند، برخی دیگر از آن ها در همین چند سال گذشته و به لطف پیشرفت های تکنولوژی تولید و روانه بازار شده اند.
 

صوتی تصویری چیست؟

به مجموعه از لوازم و تجهیزاتی که جهت پخش یک تصویر و یا رساندن یک صدا مورد استفاده قرار می گیرند، لوازم صوتی تصویری گفته می شود. این وسایل صوتی و تصویری نقش پررنگی در سرگرم کردن زندگی و البته ساده تر کردن و راحت تر کردن آن داشته اند. از آن جایی که لوازم صوتی تصویری طرفداران بسیار زیادی دارند، روز به روز بر تعداد فروشگاه صوتی تصویری نیز افزوده می شود. حتی شما می توانید از فروشگاه اینترنتی صوتی و تصویری، لوازم مورد نیاز خود را خریداری کنید. امروزه از لوازم صوتی تصویری در تمامی منازل، اداره ها، شرکت ها و ... استفاده می کنند. این وسایل و تجهیزات به قدری با زندگی ما ترکیب شده اند که حذف آنها تقریبا غیر ممکن خواهد بود. لوازم صوتی تصویری می توانند به بشر در برقرار کردن ارتباط کمک فراوانی کنند. حتی در بخش آموزش نیز می توان ردپای پررنگ این تجهیزات و لوازم را به وضوح مشاهده کرد.
 

انواع صوتی تصویری

یکی از مواردی که شاید توجه شما را در هنگام خرید وسایل صوتی و تصویری جلب کند، تنوع این محصولات باشد. همین تنوع باعث شده تا قیمت لوازم صوتی و تصویری نیز بسیار گسترده شود. اگر شما هم قصد خرید هر کدام از وسایل صوتی تصویری را داشته باشید، پیش از هر چیز باید با انواع آن ها آشنا شده و اطلاعاتی را در خصوص نحوه کار آن ها کسب کنید. مهمترین انواع لوازم صوتی و تصویری عبارت خواهند بود از:
· تلویزیون
بدون شک یکی از کاربردی ترین و اصلی ترین لوازم صوتی تصویری، تلویزیون ها هستند. امروزه می توان رد پای این لوازم را در هر خانه، شرکت، مغازه، فروشگاه، اداره و ... مشاهده کرد. این دستگاه ها خود به سه دسته پلاسما، OLED و LCD دسته بندی می شوند. هر کدام از این لوازم صوتی تصویری با تکیه بر فناوری و تکنولوژی مخصوص به کار رفته در آن ها، ویژگی ها و عملکردهای خاص خودشان را خواهند داشت. به کمک تلویزیون ها می توان تصاویر، فیلم و ویدئوهای مختلف را به نمایش گذاشت.
· سینمای خانگی
یکی از لوازم صوتی تصویری که رفته رفته جای خودش را در خانه ها پیدا کرده است، سینمای خانگی است. این تجهیزات صوتی تصویری در واقع یک دستگاه DVD Player بوده که به همراه خود بلندگو و ساب وافر دارند. به کمک یک سینمای خانگی می توانید فیلم ها و برنامه های مورد نظر خودتان را با صدایی بهتر و با وضوح تصویری و صوتی بیشتری تماشا کنید. البته که این دستگاه ها قابلیت اتصال به سایر وسایل و تجهیزات را داشته و به شما این اجازه را می دهند تا با هر مدیایی از آن ها استفاده کنید.
· ویدئو پروژکتور
اگر قصد ارائه یک تصویر و یا فایلی را داشته باشید، ویدئو پروژکتور می تواند همان وسیله صوتی تصویری باشد که به آن نیاز دارید. از این دستگاه های صوتی و تصویری می توان در شرکت ها، اداره ها، دانشگاه ها، مدارس و ... استفاده کرد. می توان ویدئو پروژکتور را به دیوار و یا سقف نصب کرده و یا با قرار دادن آن روی زمین، تصویر را روی یک پرده و یا دیوار خالی به نمایش گذاشت.
· آمپلی فایر
آمپلی فایر جز وسایل صوتی تصویری هستند که از آن برای افزایش کیفیت صدای خروجی دستگاه استفاده می کنند. مساجد، هیئت ها، فروشگاه ها، بانک ها و ... می توانند از این دستگاه به وفور استفاده کنند.
· ساب ووفر
نوع به خصوصی از اسپیکرها در دستگاه های صوتی تصویری وجود دارد که به آن ساب ووفر گفته می شود. به کمک یک ساب ووفر می توان صداها را در فرکانس های به خصوصی تولید کرد.
· میکسر
اگر قصد تغییر صدا، نوسان سطح صدا، ترکیب و مسیریابی صدا را دارید، باید از یک میکسر استفاده کنید.
· رادیو
یکی از لوازم صوتی تصویری که شاید کمتر مورد استفاده قرار بگیرد، رادیوها هستند. امروزه تلویزیون ها امکان دریافت شبکه های رادیویی را داشته و به همین دلیل از این وسیله کمتر استفاده می شود.
 

خرید صوتی تصویری

اگر قصد خرید لوازم صوتی و تصویری را دارید، بهتر است پیش از هرگونه اقدامی، به نکات مهمی توجه کنید. این نکات به شما در داشتن یک خرید لوازم صوتی و تصویری مطمئن کمک خواهند کرد:
· حتما از کیفیت صدای پخش شده این لوازم مطمئن شوید.
· در هنگام خرید لوازم صوتی و تصویری به ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد آن ها توجه کنید.
· اگر قصد خرید یک وسیله تصویری را دارید، به پیکسل های آن دقت کنید که مشکلی نداشته باشند.
· در هنگام خرید لوازم صوتی و تصویری به گارانتی و خدمات پس از فروش توجه کنید.
· صدای وسایل را چک کرده تا هیچ نویز و خشی نداشته باشند.
 

قیمت صوتی تصویری

یکی از نکات مهم در زمان خرید لوازم صوتی و تصویری، قیمت این تجهیزات است. قیمت وسایل صوتی و تصویری می تواند بسته به فاکتورهای مختلف متفاوت باشد. از مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت وسایل صوتی و تصویری می توان به برند تولید کننده آن ها اشاره کرد. برند سازنده تجهیزات صوتی تصویری رابطه مستقیمی با کیفیت این لوازم دارد. از این رو هر چه یک برند شناخته شده تر و معتبرتر باشد، قیمت تجهیزات صوتی تصویری نیز بیشتر خواهد شد.
میزان قابلیت ها و ویژگی های یک وسیله صوتی و تصویری نیز بر قیمت آن موثر است. هر چه این تجهیزات توانایی های بیشتری داشته باشند، قیمت بالاتری نیز خواهند داشت. به تمامی این موارد نحوه بسته بندی، ارسال، میزان عرضه و تقاضا در بازار، نوسانات بازار ارز، مراکز ارائه دهنده و ... را هم اضافه کنید.

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :