ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما

دکوراسیون داخلی

منزل محلی برای رسیدن به آرامش است. داشتن یک خانه ای آرامش بخش آرزوی تمامی افراد است. راه ها و کارهای زیادی برای رسیدن به این آرامش در منزل می توانید انجام دهید از نظافت کردن و تمیز کردن گرفته تا حذف وسایل غیر ضروری همگی آن ها می تواند به داشتن یک منزل آرامش بخش کمک کند. اما یکی از بهترین راه ها برای ایجاد تغییر در منزل، کمک گرفتن از دکوراسیون منزل است. یک دکوراسیون داخلی خوب می تواند حس آرامش و انگیزه را به شما بدهد. ما در ادامه قصد داریم تا به صورت کامل در خصوص دکوراسیون منزل، انواع و قیمت آن بیشتر صحبت کنیم.
 

لوازم خانگی چیست؟

منظور از لوازم خانگی تمامی تجهیزات الکتریکی و مکانیکی است که عملکردهای به خصوصی مانند پخت وپز، شستشو، نگهداری از مواد غذایی و ... را به عهده دارند. به صورت تحت الفظی، لوازم و تجهیزات خانگی به ماشین ها و یا دستگاه هایی گفته می شود که با تکیه بر عملکرد خود، زندگی را برای انسان ها راحت تر کرده اند. اما به صورت کلی هر دستگاه الکتریکی که در منزل شما وجود دارد، می تواند در زمینه لوازم خانگی دسته بندی شود. البته که لوازم خانگی نه تنها در منازل، بلکه در مکان های دیگری مانند دفاتر، اداره ها و ... نیز به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. زندگی بشر تا حد بسیار زیادی به این لوازم بستگی دارد. به حدی که حتی نمی توان نبود آن ها را متصور شد. با این که برخی از لوازم خانگی دارای قدمت طولانی تری هستند، برخی دیگر از آن ها در همین چند سال گذشته و به لطف پیشرفت های تکنولوژی تولید و روانه بازار شده اند.
 

دکوراسیون منزل چیست؟

به صورت کلی می توان عنوان کرد که منظور از دکوراسیون منزل به معنی هماهنگ ساختن و یکپارچه سازی تمامی اجرا و وسایلی است که در منزل وجود دارد. هدف از دکوراسیون داخلی منزل ایجاد یک فضایی زیباتر و متفاوت تر از قبل است. دکوراسیون منزل را می توان در تمامی خانه ها از آپارتمان های نقلی گرفته تا واحدهای بسیار بزرگ انجام داد. یکی از راه های رسیدن به یک دکوراسیون داخلی مناسب، خرید وسایل تزیینی منزل است. به کمک اجرای دکوراسیون منزل می توانید از تمامی فضا به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. در این مسیر علاوه بر خرید وسایل تزیینی منزل، باید به رنگ، سایز، شکل و فرم آن ها نیز توجه کرد. در این مسیر البته که چیدن وسایل نقش بسیار مهمی را به عهده خواهد داشت. این که چگونه و به چه صورت وسایل تزئینات منزل خود را بچینید، نقش مهمی در دکوراسیون منزل خواهد داشت.
 

انواع دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل رابطه بسیار مستقیمی با سلیقه و سبک زندگی افراد خواهد داشت. از آن جایی که تعداد سلیقه ها و ذائقه ها بسیار متفاوت و گوناگون است، طبیعی خواهد بود که دکوراسیون داخلی منزل نیز بسیار گسترده باشد. امروزه با سبک های بسیار مختلف دکوراسیون روبرو هستیم که هر کدام از آنها نیازمند تهیه وسایل تزئینی منزل مناسب به خودشان هستند. برخی از مهمترین سبک ها و انواع دکوراسیون منزل عبارت خواهند بود از:
· دکوراسیون مدرن
سبک دکوراسیون مدرن منازل از ابتدای قرن 21 آغاز شد. در این سبک بیشتر توجه به ایجاد فضاهای مختلف و البته کاربردی در منازل خواهد بود. در دکوراسیون منزل از نوع مدرن به خطوط صاف و مشخص توجه بیشتری شده و از تزئیناتی استفاده می شود که حداقل رنگ را در خود دارند. به کمک این سبک می توان از تمامی فضای منزل به بهترین حالت ممکن استفاده کرد. مبلمان و لوازمی که در سبک مدرن مورد استفاده قرار می گیرند باید ساده بوده تا فضاها پر نشوند. از این سبک می توان در آن دسته از آپارتمان هایی که طراحی فضای باز دارند، استفاده کرد.
· دکوراسیون معاصر
یکی دیگر از دکوراسیون منزل که طرفداران خاص خودش را دارد، دکوارسیون معاصر است. این دکوراسیون که به سبک امروزی نیز مشهور شده است، ممکن است شباهت هایی به دکوراسیون منزل مدرن نیز داشته باشد. اما نباید با هم اشتباه گرفته شوند. تمامی لوازم و تجهیزاتی که در این سبک استفاده شده است، باید به زمان حال ربط داشته باشند. در سبک معاصر باید به خطوط منحنی و نرم توجه بیشتری شود. رنگ هایی که در دکوراسیون داخلی منزل از نوع معاصر استفاده می شود، رنگ های کرم، قهوه ای و سفید است. از این سبک می توان در منازلی که فضای باز، نور بیشتر و شیشه های فراوانی دارند، استفاده کرد.
· دکوراسیون مینیمال
یکی از پرطرفدارترین دکوراسیون منزل، سبک مینیمال است. این سبک ساده تر شده سبک مدرن خواهد بود. تمامی تلاش در دکوراسیون منزل از نوع مینیمال در این است که از ساده ترین و حداقل ترین وسایل استفاده شود. رنگ های به کار رفته در این سبک، گذرا هستند. هیچ چیز نباید باعث ایجاد شلوغی در این دکوراسیون شود. همه چیز در ساده ترین و البته دلنشین ترین حالت خودش قرار خواهد داشت. در این سبک باید به خرید وسایل تزیینی منزل نیز توجه کرد تا باعث ایجاد ناهماهنگی نشوند. در سبک مینیمال به فضای خالی اهمیت زیادی داده می شود.
· دکوراسیون صنعتی
نوع دیگری از دکوراسیون منزل، نوع صنعتی است که از کارخانه ها و انبارهای قدیمی الهام گرفته می شود. در این سبک از دیوارهایی از جنس آجر و یا بلوک استفاده می شود. همچنین این لوله های به کار رفته نیز در معرض نمایش قرار دارند. در هنگام خرید وسایل تزیینی منزل در این سبک باید توجه کرد که جنس آن ها از فلز و یا بتن باشد. در این سبک طراحان رنگ مواد را تغییر نمی دهند. بیشتر رنگ ها به تیرگی متمایل می شوند. می توان از وسایل تزئینی انتزاعی نیز در این دکوراسیون داخلی منزل استفاده کرد.
 
البته امروزه سبک ها و دکوراسیون های مختلف دیگری نیز وجود دارد که هرکدام دارای ویژگی ها و خواص مخصوص به خودشان هستند. از دیگر این دکوراسیون های داخلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
· دکوراسیون اسکاندیناوی
· دکوراسیون مدیترانه ای
· دکوراسیون سنتی
· دکوراسیون کرفتس من
· دکوراسیون اکلکتیک
· دکوراسیون ساحلی
· دکوراسیون خانه باغ
· دکوراسیون میانه قرن
· دکوراسیون انتقالی
· و ...
 

خرید وسایل تزیینی منزل

به خاطر داشته باشد که میزان تغییر ایجاد شده در فضای داخلی و دکوراسیون منزل نیز می تواند بر قیمت دکوراسیون منزل تاثیرگذار باشد. البته در این میان نباید از هزینه ها و دستمزد طراحان و افرادی که قصد پیاده سازی لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای دکوراسیون را هم دارند، غافل شد.
 

قیمت دکوراسیون منزل

نکته بسیار مهمی که می تواند در اجرای دکوراسیون داخلی منزل تاثیر بگذارد، قیمت دکوراسیون منزل است. قیمت پیاده سازی این دکوراسیون ها به عوامل و فاکتورهای بسیار مختلفی بستگی خواهد داشت. پیش از اینکه دست به خرید دکوراسیون منزل و لوازم آن را بزنید، ابتدا مرور کنید که آیا از چنین سبکی خوشتان می آید یا خیر؛ زیرا ممکن است هزینه های زیادی رو دوش شما بگذارد.
از مهمترین فاکتورها در قیمت دکوراسیون منزل می توان به نوع سبک اشاره کرد. پیاده سازی برخی از سبک ها، مانند سبک صنعتی، ممکن است هزینه های بیشتری تا پیاده سازی دکوراسیون داخلی مینیمال داشته باشد. همچنین باید اشاره کرد که خرید وسایل تزیینی منزل نیز می تواند باعث ایجاد تغییر در هزینه های نهایی شود. بسته به نوع تزئینات و لوازم منزل و همچنین تعداد آن ها، ممکن است هزینه های اجرای دکوراسیون منزل نیز بیشتر شود.

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :